Poczta IOd IOd | En | Wersja dla osób słabowidzących

Wydarzenia -> Targi


Notice: Undefined index: page in /var/www/html/stronaiod/strona/newsAll.php on line 80

Planowane:


Notice: Undefined variable: pasek in /var/www/html/stronaiod/strona/newsAll.php on line 37

Notice: Undefined variable: pop in /var/www/html/stronaiod/strona/newsAll.php on line 56
[ 1 ] 2 z 2 >>

Zakończone:

XXI Międzynarodowe Targi METAL, Kielce

W dniach 20-22 września 2016 roku Instytut Odlewnictwa po raz kolejny wziął udział w Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL w Kielcach. Były to XXI Targi, na których prezentowało się 391 firm z 27 krajów, takich jak: Austria, Białoruś, Belgia, Chiny, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Kanada, Korea, Lichtenstein, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

 

więcej >>

Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM 2016

W dniach 7‒10 czerwca 2016 roku Instytut Odlewnictwa wziął udział w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Poznańskich ITM. Jest to największe tego rodzaju wydarzenie w Polsce. W ramach Targów ITM miały miejsce drugie już targi odlewnicze FOCAST.  Jest to projekt Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizowany wspólnie z Centrum Polskiego Odlewnictwa, dedykowany odlewniom, producentom maszyn i urządzeń, dostawcom komponentów, usługodawcom oraz przedstawicielom nauki.

więcej >>

Targi GIFA 2015, Dűsseldorf

Targi GIFA 2015 odbywające się w Dűsseldorfie były kolejną już edycją odbywających się co cztery lata światowych targów odlewniczych. W kilkunastu halach wystawienniczych prezentowano technologie z całego świata. Ekspozycje podzielono tematycznie na: ogólnoodlewnicze, związane z procesami grzewczymi, metrologią i nowoczesnymi technikami odlewniczymi. Ponadto w jednym z pawilonów prezentowały się wyższe uczelnie związane z odlewnictwem. Na targach wystawiało się także wiele firm z Chin zarówno produkujących odlewy, jak i urządzenia i materiały odlewnicze.

więcej >>

Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM 2015

W dniach 9-12 czerwca 2015 roku Instytut Odlewnictwa - jak co roku - wziął udział w największych w Polsce Targach Innowacje-Technologie-Maszyny 2015 zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

więcej >>

Małopolski Festiwal Innowacji 2015

Instytut Odlewnictwa już po raz kolejny wziął czynny udział w Małopolskim Festiwalu Innowacji, którego koordynatorem i organizatorem jest Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

27 maja 2015 r. Instytut Odlewnictwa uczestniczył w Małopolskich Targach Innowacji na Małym Rynku w Krakowie jako instytucja wspierająca i uczestnicząca w procesach wprowadzania innowacji w kraju i za granicą. Podczas targów Instytut zaprezentował m.in.: metody szybkiego prototypowania, w tym film dotyczący skanowania optycznego urządzeniem ATOS III do odtwarzania rzeczywistych kształtów detali i kontroli wymiarowej oraz drukowane małogabarytowe dokładne modele woskowe; matryce i modele do odlewania odlewów artystycznych oraz film towarzyszący wystawie „Pędzlem i dłutem - Korpalowie", zrealizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Instytut Odlewnictwa; przenośny analizator NITON XL3t 900S GOLDD do badań nieniszczących składu chemicznego stopów metali oraz stanowisko do badań nieniszczących w podczerwieni (kamera termowizyjna); pomiary termowizyjne. Jedną z atrakcji dla zwiedzających była wystawa zdjęć mikrostruktur, które zostały wykonane przez mgr inż. Janinę Radzikowską i mgr. inż. Łukasza Boronia. Wspomniane fotografie zostały wielokrotnie nagrodzone podczas międzynarodowych konkursów. Podczas uroczystości Instytut Odlewnictwa został uhonorowany statuetką Małopolskich Targów Innowacji 2015.

29 maja 2015 r. w Instytucie Odlewnictwa został zorganizowany dzień otwarty, podczas którego zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z prowadzoną działalnością naukowo-badawczą. Przybyłych gości serdecznie powitał Pełnomocnik Dyrektora ds. Współpracy z Przemysłem mgr inż. Marek Kranc, który zapoznał zwiedzających z pracami prowadzonymi w: Centrum Badań Wysokotemperaturowych, Centrum Projektowania i Prototypowania, Zakładzie Stopów Metali Nieżelaznych, Zakładzie Stopów Żelaza oraz Zespole Laboratoriów Badawczych. Goście z zainteresowaniem zwiedzili Instytut Odlewnictwa oraz obejrzeli multimedialną wystawę „Odlewnictwo jest jasne!", stanowiącą pomocne narzędzie do prezentacji technologii odlewniczych i specyfiki branży, metod nowoczesnych badań i innowacyjnych materiałów.

więcej >>

Targi BRUSSELS INNOVA 2014

W dniach 13-15 listopada 2014 r. w Brukseli odbyła się 63. edycja prestiżowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2014, podczas których Instytut Odlewnictwa został uhonorowany Złotym Medalem z Wyróżnieniem za wynalazek „Reaktor ciśnieniowy do wytwarzania mediów wysokoporowatych (gazarów oraz struktur typu „lotos")" (twórcy: P. Darłak, P. Długosz, V. Shapovalov, L. Boyko, J.J. Sobczak, N. Sobczak).

 

W drugim dniu targów przedstawiciele Instytutu Odlewnictwa, mgr inż. Piotr Długosz i mgr inż. Paweł Darłak mieli okazję zaprezentować nagrodzony wynalazek Pani Prezydentowej RP Annie Komorowskiej oraz Panu Ambasadorowi Arturowi Harazimowi, którzy odwiedzili polskie stoiska.

 

 

XX Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL Kielce

W dniach 16-18 września 2014 roku Instytut Odlewnictwa wziął udział w XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL. Na targach spotykały się wiodące firmy i instytucje branży odlewniczej oraz polscy i światowy liderzy tego sektora gospodarki. W Targach wzięli udział wystawcy z krajów, takich jak: Chiny, Czechy, Dania, Hiszpania, Holandia, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Polska, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Słowenia, Ukraina, Włochy i Łotwa.

więcej >>

Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM 2014

W dniach 3-6 czerwca 2014 roku w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Poznańskich ITM, w której Instytut Odlewnictwa wziął udział. Jest to największe tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Ten rok był rokiem bardzo szczególnym, ponieważ w ramach Targów ITM swój debiut miały targi odlewnicze FOCAST. W pierwszej edycji Forum Odlewniczego FOCAST wzięło udział ponad 100 firm, takich jak: odlewnie, dostawcy komponentów, producentów maszyn i urządzeń i instytuty. W trakcie niniejszego forum odbyły się dwudniowe spotkania matchmakingowe Focast ITM Meetings składające się z cyklu 43 spotkań.

więcej >>

Instytut Odlewnictwa podczas Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2014

Instytut Odlewnictwa po raz kolejny wziął czynny udział w Małopolskim Festiwalu Innowacji, którego koordynatorem i organizatorem jest Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

więcej >>

XIX Międzynarodowe Targi METAL, Kielce

W dniach 25-27 września 2013 roku w Kielcach Instytut Odlewnictwa po raz kolejny wziął udział w Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL. Były to już XIX Targi, na których 130 wystawców z 13 krajów, takich jak: Chiny, USA, Czechy, Holandia, Indie, Łotwa, Szwajcaria, Słowenia, Macedonia, Niemcy czy Włochy zaprezentowało najnowszy sprzęt oraz rozwiązania dla odlewnictwa. Tegoroczną edycję imprezy odwiedziło blisko 2000 zwiedzających.

W drugim dniu trwania targów podczas gali wręczenia nagród oraz wyróżnień i medali dla produktów prezentowanych na targach z branży odlewniczej. Instytut Odlewnictwa został nagrodzony dwoma Złotymi Medalami „Targów Kielce" za „Urządzenie do badania odporności na zmęczenie cieplne stopów żelaza" oraz za „Proekologiczne zaawansowane materiały ceramiczne na bazie kordierytu do zastosowań wysokotemperaturowych wytworzone z odpadów elektrowni węglowych".

W imieniu Dyrektora Instytutu Odlewnictwa medale odebrali: p. mgr Joanna Madej, Kierownik Centrum Informacji i Promocji oraz p. mgr inż. Marek Kranc, Pełnomocnik Dyrektor ds. Kontaktu z Przemysłem.

 

więcej >>

Instytut Odlewnictwa podczas Małopolskiego Festiwalu Innowacji

Instytut Odlewnictwa po raz kolejny wziął czynny udział w Małopolskim Festiwalu Innowacji, którego organizatorem jest Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, przy współpracy z Departamentem Polityki Regionalnej i Departamentem Funduszy Europejskich.

 

więcej >>

Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM 2013

W dniach 4-7 czerwca 2013 roku w Poznaniu odbyły się największe w Polsce Targi ITM 2013 zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i jak corocznie nie mogło na nich zabraknąć Instytutu Odlewnictwa. W Targach wzięło udział prawie 1000 wystawców i firm reprezentujących aż 30 krajów. Interesujące pokazy oraz ekspozycje znaleźli w trakcie 4 dni targów nie tylko specjaliści z branży, ale również w ostatni dzień, który był dniem otwartym, młodzi ludzie dopiero wkraczający w świat obrabiarek, metalurgii, spawania czy obróbki powierzchni, ze szkół oraz uczelni o profilach zgodnych z tematyką wystaw.

 

 

więcej >>

Instytut Odlewnictwa na Małopolskich Targach Innowacji

3-7 czerwca 2013 r.


więcej >>

XX Jubileuszowa Giełda Wynalazków, Warszawa 5-7 lutego 2013 r.

W dniach 5-7 lutego 2013 r. Instytut Odlewnictwa wziął udział w XX Jubileuszowej Giełdzie Wynalazków, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Giełda Wynalazków, zorganizowana przez firmę Eurobusiness-Haller z Katowic oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów z Warszawy, została objęta patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Minister Jacek Guliński (MNiSW) wręczył dyplomy wynalazcom, którzy w ubiegłym roku zdobyli złote medale z wyróżnieniem na międzynarodowych targach wynalazczości. Instytut Odlewnictwa wraz z Konsorcjum PANCERMET otrzymał Dyplom za „Pasywny kompozytowy pancerz ochronny".

więcej >>

XVIII Międzynarodowe Targi METAL Kielce

W dniach od 25 do 27 września 2012 roku w Kielcach odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL. Targi te mają bardzo duże znaczenie zarówno w skali krajowej, jak i światowej, ponieważ skupiają one tak ważną w przemyśle branżę odlewniczą, spełniając oczekiwania zarówno wystawców, jak i zwiedzających.

więcej >>